Southside Swim League - B
HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 - 8:56 PM  6/13/2017  Page 1
2017 SSL SYC at SB - 6/8/2017
Results - Dual Meet
 
Event 1  Mixed 8 & Under 100 Yard Medley Relay
 
Relay
Team
Finals Time
A
SYC-VA
1
1:36.87
1) Catron, Reagan W8
2) Mirro, Vito M8
3) Royster, Camden M7
4) Bell, Landon M8
A
SB-VA
2
2:05.25
1) Nelson, Landon M7
2) Strickler, Will M7
3) Boersma, Savannah W8
4) Pope IV, John M8
 
Event 2  Mixed 9-10 200 Yard Medley Relay
 
Relay
Team
Finals Time
A
SYC-VA
1
3:03.11
2) Royster, McKenna W9
3) Martinez, Gabe M9
4) Woods, Noah M10
A
SB-VA
2
3:03.43
1) Desjarlais, Chase M10
2) Nelson, Clara W9
3) Boersma, Lillian W10
4) Griffin, Madison M10
B
SB-VA
---
DQ
1) Matthews, Cassie W10
2) Shaver, Cecilia W10
3) Douglewicz, Sarah W10
4) McTernan, Kyle M9
 
Event 3  Mixed 11-12 200 Yard Medley Relay
 
Relay
Team
Finals Time
A
SYC-VA
1
2:21.13
1) Moody, Emma W12
2) Smith, Ashlyn W12
3) Miller, Dean M12
4) Hedge, Ryleigh W11
A
SB-VA
2
2:30.45
1) Sears, Jadyn W11
2) Pakurar, Isabella W11
3) Douglas, Gabriella W11
4) Sorbello, Drew M11
 
Event 4  Mixed 13-14 200 Yard Medley Relay
 
Relay
Team
Finals Time
A
SYC-VA
1
2:12.01
1) Moody, Lillie W13
2) Taber, David M13
3) Hall, Sydney W14
4) McAdams, Ryan M14
A
SB-VA
---
DQ
1) Gonthier, Jordan M13
2) Wilson, Aaron M13
3) Boersma, Rusty M13
4) Dowlen, Chloe W14
 
Event 5  Mixed 15-18 200 Yard Medley Relay
 
Relay
Team
Finals Time
A
SYC-VA
1
2:02.26
1) Farmer, Peyton W17
2) Koegl, Emily W18
3) Smith, Barrett M15
4) Disanto, Cami W18
 
Event 6  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
GOLD
27.03
BLUE
32.43
RED
43.24
WHIT
--
Age
   Team
Name
Finals Time
RED - Division
SYC-VA
  6
Quicke, Lillie
1
35.38
RED
WHIT - Division
SB-VA
  6
Shah, Anjali
1
42.60
RED
SB-VA
  6
Keener, Caroline
2
47.74
WHIT
SYC-VA
  6
Camp, Peighton
3
47.94
WHIT
SYC-VA
  6
Patterson, MacKenzie
4
57.40
WHIT
SYC-VA
  5
Gibson, Maci
5
1:01.72
WHIT
SB-VA
  6
Montanez, Alise
6
2:15.56
WHIT
SB-VA
  6
Fortner, Aurora
7
2:58.37
WHIT
 
Event 7  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
GOLD
24.32
BLUE
32.43
RED
43.24
WHIT
--
Age
   Team
Name
Finals Time
RED - Division
SB-VA
  5
Gregory, ZaRyan
1
35.37
RED
SYC-VA
  6
Williams, Ryder
2
36.29
RED
WHIT - Division
SYC-VA
  6
Freds, Aaron
1
28.20
BLUE
SB-VA
  6
Krukiel, Carter
2
33.74
RED
SYC-VA
  6
Taber, Aiden
3
36.09
RED
SYC-VA
  6
Branzelle, Bradyn
4
38.35
RED
SB-VA
  5
Barr-Boulch, Nicholas
5
40.68
RED
SB-VA
  5
McLaughlin, Finley
---
1:56.28
 
Event 8  Girls 7-8 25 Yard Freestyle
GOLD
18.92
BLUE
22.52
RED
27.03
WHIT
--
Age
   Team
Name
Finals Time
RED - Division
SYC-VA
  8
Smith, Keira
1
23.33
RED
WHIT - Division
SB-VA
  8
Boersma, Savannah
1
22.80
RED
SYC-VA
  8
Martinez, Anna
2
23.73
RED
SYC-VA
  7
McKenzie, Alexandria
3
25.87
RED
SYC-VA
  7
Togger, Madison
4
27.34
WHIT
SYC-VA
  8
Daly, Campbell
5
27.87
WHIT
SB-VA
  7
Hermen, Abby
6
28.65
WHIT
SYC-VA
  8
Empting, Delainey
7
28.77
WHIT
SB-VA
  8
Fortner, Lilliana
8
29.87
WHIT
SYC-VA
  7
Resnick, Jenna
9
32.41
WHIT
SYC-VA
  7
Mirro, Giuliana
10
34.33
WHIT
SB-VA
  8
Hanson, Maggie
11
35.08
WHIT
SYC-VA
  8
Camp, Madelyne
12
35.37
WHIT
SB-VA
  7
Coker, Samantha
13
35.81
WHIT
SYC-VA
  7
Hughes, Kierstyn
14
46.80
WHIT
SYC-VA
  7
Kidd, Kathryn
15
46.96
WHIT
SYC-VA
  7
Bryant, Emmaline
16
51.85
WHIT
SB-VA
  7
Burns, Emori
17
56.97
WHIT
SB-VA
  7
Sanford, Madeline-Elise
18
1:05.22
WHIT
SB-VA
  7
Bishop, Ellie
19
1:14.33
WHIT
 
Event 9  Boys 7-8 25 Yard Freestyle
GOLD
18.02
BLUE
21.62
RED
27.03
WHIT
--
Age
   Team
Name
Finals Time
GOLD - Division
SYC-VA
  7
Royster, Camden
1
17.58
GOLD
BLUE - Division
SYC-VA
  8
Bell, Landon
1
20.46
BLUE